İletişim Bilgilerimiz

Çekirge Caddesi Evmen Apt.No:163 / 5
A bl Kat 2 No:5 Osmangazi / Bursa
Telefon : (0224) 234 15 84

Kısa Tarif: Çekirge Meydanında Domino's Pizza ve Pita Börekçisiniz Karşısındaki Otobüs Durağın Arkasında Giriş Eczanenin yanındadır.

sunshinebursa@hotmail.com
sunshinesolaryum@gmail.com

Bizi Haritada Bulun

Solaryum Moda değil ihtiyaçtır

by / Çarşamba, 05 Nisan 2017 / Published in Uncategorized

1970 yılına kadar sadece sağlık sektöründe kullanılan solaryum. 20.10.1970 sektörün lokomotifi Ergoline firmasının ürettiği cihazlar ile yaygın kullanımına başlanmıştır. Sanayi devrimi ile başlayan kapalı ortamlarda çalışma insanların güneşle irtibatı kesilmiş doğadan güneşten kısıtlı sürelerde faydalanabiliyordu. Bu da İnsanın ihtiyacı olan Güneşin yararlı ışınlarına yeteri kadar ulaşılamaması sonucunda birçok rahatsızlığın sebebini oluşturmaya başlamıştı. Alman bilim insanları bunu gidermek için sağlık sektöründeki bu imkanı genel kullanıma uygulamış ve solaryum cihazları ve UV sağlayıcı ampuller icat edilmiştir. İnsan vücudunda biriken D hormonunun(D Vitamini) faydalı hale gelmesi bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi sağlanmıştır.

Güneş yaşamın kaynağıdır. Hava gibi su gibi. Güneşsiz yaşam olmaz habitad ve tüm canlılar uzun süre yaşayamaz. Günümüzde kapalı ortamlarda çalışan bizler. Sadece senelik izinler ve hafta sonları izinleri haricinde güneşi kaçırmaktayız. Şehir yaşamının yoğun çalışma ve mesaisi bizleri güneşten doğadan koparmıştır.

50 yıla yakın Solaryum gözlem ve deneyimi ile haftada bir seans (cilt tipine uygun) kullanımın insan vücuduna zararı olmadığı gözlemlenmiş ve tavsiye edilmiştir. Aşırı beyaz ve benli ciltlerin doktor tavsiye onayı ile kullanılması gerekmektedir.

Solaryum ışınlarının ve güneşin tenimize teması ile cildin tepkisi sonucu doğan bronzluk ise bu işlemin bir bonusudur. Bronzlaşma için ideal kullanım dört beş seans gün aşırı cilt tipine uygun cihaz ve sürelerde kullanılarak sağlanmaktadır.

Sağlık sektörü ile başlayan daha sonraları güzellik sektörü ile devam eden Solaryum ne yazık ki moda olarak algılanmasına neden olmuştur. Solaryum moda olamaz ihtiyaçtır ve ihtiyaçtan doğmuştur. İnsan teni yaşayan ve kendini 3 haftada bir yenileyen bir yapıya sahiptir. Sadece rengi değişen ten moda olarak tanımlanması tamamen yanlıştır. Yaşam biçimimiz evimiz arabamız kıyafetimiz eğlenme tarzımız vb moda olarak adlandırılabilir. Fakat vücudun ihtiyacı moda olarak adlandırılamaz. Bu nedenle Solaryum sadece moda değil ihtiyaçtır.

Saygılarımızla,

Sunshine Solaryum

 

TOP